Wszystkie wpisy, których autorem jest admin

Filozofia po Godzinach

FILOZOFIA? TAK! Czym jest wolność, szczęście, prawda, władza, sprawiedliwość, miłość, własność? Po co i dlaczego? Jeżeli nie wiesz, lecz choć raz Cię to zastanawiało, to znalazłeś się w doborowym gronie filozofów. Porozmawiaj o swojej wiedzy a może niewiedzy z tymi, którzy rozmyślali o tym przez wieki. Zdobądź się na fascynującą podróż po świecie idei, które chociaż są stare jak nasza kultura, to przecież wciąż człowiekowi bardzo bliskie.
Zanurz się w konwencji filozoficznego cocktail party. Spotkaj takie osobowości jak Platon, Kant czy Nietzsche i odkryj, jak przestrzenne mogą być myśli o świecie i drogi rozumowania. Filozofowie pozwolą Ci wyostrzyć uwagę na nowe problemy i ich rozwiązania.

Przyjdź i skonfrontuj swoje poglądy z opiniami myślicieli. Sprawdź się, ćwicz swoje umiejętności argumentacyjne, a może po prostu podziel się swoimi spostrzeżeniami w miłym towarzystwie.

O CZYM? O szczęściu

KIEDY? 28 marca (wtorek) godzina 19.00-21.00

GDZIE? PAŃSTWOMIASTO, Andersa 29, 00-001 Warszawa,

Filozofia po godzinach- cykl spotkań, na których w miłej atmosferze muzyki i lampki wina można porozmawiać z filozofami z różnych epok. Każde spotkanie ma temat przewodni. Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie Aqueduct przy współpracy z Państwomiasto.

Zaproszenie do udziału w konkursie

Stowarzyszenie Aqueduct, Szkoła Podstawowa nr 267 im. Juliusza Słowackiego w Warszawie oraz Wydawnictwo Muchomor serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursieDzieci filozofują

Bardziej szczegółowy opis konkursu znajduje się tutaj.

Szczegóły odnośnie tegorocznej edycji znajdziecie Państwo tutaj.

Wernisaż wystawy „Artefakty”

Stowarzyszenie Aqueduct i Centrum Sztuki Zamek Ujazdowski serdecznie zapraszają na wystawę „Artefakty”. Wystawa jest owocem warsztatów „Estetyka współczesności” prowadzonych przez Stowarzyszenie Aqueduct. Młodzież z 7 szkół (szkoła podstawowa i gimnazjum) zaprezentuje 7 dzieł. Każde z nich jest efektem pracy zespołowej.

Wernisaż wystawy we wtorek do 21.06. o 17.
Wystawa czynna od 21.06. do 23.06. w godzinach od 12 do 18

Sztuka wyrasta z doświadczenia codzienności, przenosząc je w nowy wymiar symboliczny. Źródłem inspiracji stają się codzienne obiekty, wydarzenia, refleksje i odczucia. Z faktów, które otaczają artystę, powstaje nowa przestrzeń – estetyczna. Jej głębia sięga poza opis możliwy do wyrażenia. Swoisty język przedstawienia artystycznego wymyka się tłumaczeniu.
Dzieło artystyczne można więc postrzegać jako przetworzenie faktu codzienności. Zetknięcie młodzieży ze sztuką oparte zostało tu na przetworzeniu codziennego doświadczenia w próbę zmierzenia się z refleksją artystyczną.
Artefakty są zderzeniem sztuki (ars) z prawdą codziennego doświadczenia (factus). Ich efekt to właśnie „ARTEFAKTY” – „dzieła”, które mówiąc o codziennym doświadczeniu sztuki, próbują przekroczyć oczywistość i wkroczyć w estetyczną przestrzeń symboliczną.
Wstęp wolny.

Więcej informacji: www.facebook.com/stowarzyszenieaqueduct
Koordynator projektu: Łukasz Malinowski
Realizacja: Krystyna Bielecka, Paweł Ciesielski, Łukasz Malinowski, Katarzyna Michalik, Joanna Potkowska, Paulina Skorupińska

Filozofia w terenie

Tak dzisiaj filozofowaliśmy podczas Filozoficznej Gry Terenowej!

Gra cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodszych, jak i nieco starszych miłośników filozofowania.

Gra odbyła się dnia 5 czerwca w ramach obchodów 200-lecia UW, we współpracy z Instytutem Filozofii. Przez dwie godziny nasi uczestnicy mieli okazję zmierzyć się z zagadkami logicznymi Russella, podyskutować z Platonem czy przekonać Schopenhauera, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów 😉

Każdy z uczestników otrzymał na pamiątkę oryginalny upominek – kamień filozoficzny.

Więcej zdjęć z gry na naszym profilu na facebooku.

Filozoficzna Gra Terenowa w ramach obchodów 200-lecia UW


Uchodzisz za znawcę myśli filozoficznej? Jesteś ekspertem od logicznych łamigłówek? A może dopiero chcesz rozpocząć swoją przygodę z filozofią? Niezależnie od stopnia zaawansowania – wszystkich miłośników myślenia zapraszamy do udziału w Filozoficznej Grze Terenowej, organizowanej w ramach pikniku naukowego „Odkryj UW!”  przez nasze stowarzyszenie we współpracy z Instytutem Filozofii UW.

W niecodzienny, aktywny sposób będziecie mogli poszerzyć swoją wiedzę filozoficzną oraz sprawdzić się w logicznym myśleniu!

GDZIE:

Kampus Główny UW, start przy namiocie Instytutu Filozofii UW

KIEDY:

5 czerwca 2016, godz. 12:00

 

 

 

 

 

Zakończenie konkursu „Dzieci filozofują”

W dniu 16 kwietnia 2016 odbyło się uroczyste zakończenie konkursu „Dzieci filozofują”, organizowanego przez Stowarzyszenie Aqueduct we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 267 im. Juliusza Słowackiego. Uroczystość rozdania dyplomów oraz nagród książkowych, ufundowanych przez Wydawnictwo Muchomor, poprzedził pokaz autorskiego spektaklu filozoficznego w wykonaniu uczniów z SP nr 267 (scenariusz i reżyseria – Patryk Zaremba).

Licznie zgromadzona publiczność mogła także podziwiać nagrodzone oraz wyróżnione w konkursie prace, zaprezentowane na wystawie, jak również w ramach projekcji filmowych.

Wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom gratulujemy wspaniałych prac i zachęcamy do dalszego filozofowania!