Filozofia po Godzinach

FILOZOFIA? TAK! Czym jest wolność, szczęście, prawda, władza, sprawiedliwość, miłość, własność? Po co i dlaczego? Jeżeli nie wiesz, lecz choć raz Cię to zastanawiało, to znalazłeś się w doborowym gronie filozofów. Porozmawiaj o swojej wiedzy a może niewiedzy z tymi, którzy rozmyślali o tym przez wieki. Zdobądź się na fascynującą podróż po świecie idei, które chociaż są stare jak nasza kultura, to przecież wciąż człowiekowi bardzo bliskie.
Zanurz się w konwencji filozoficznego cocktail party. Spotkaj takie osobowości jak Platon, Kant czy Nietzsche i odkryj, jak przestrzenne mogą być myśli o świecie i drogi rozumowania. Filozofowie pozwolą Ci wyostrzyć uwagę na nowe problemy i ich rozwiązania.

Przyjdź i skonfrontuj swoje poglądy z opiniami myślicieli. Sprawdź się, ćwicz swoje umiejętności argumentacyjne, a może po prostu podziel się swoimi spostrzeżeniami w miłym towarzystwie.

O CZYM? O szczęściu

KIEDY? 28 marca (wtorek) godzina 19.00-21.00

GDZIE? PAŃSTWOMIASTO, Andersa 29, 00-001 Warszawa,

Filozofia po godzinach- cykl spotkań, na których w miłej atmosferze muzyki i lampki wina można porozmawiać z filozofami z różnych epok. Każde spotkanie ma temat przewodni. Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie Aqueduct przy współpracy z Państwomiasto.