post_160615

Wernisaż wystawy „Artefakty”

Stowarzyszenie Aqueduct i Centrum Sztuki Zamek Ujazdowski serdecznie zapraszają na wystawę „Artefakty”. Wystawa jest owocem warsztatów „Estetyka współczesności” prowadzonych przez Stowarzyszenie Aqueduct. Młodzież z 7 szkół (szkoła podstawowa i gimnazjum) zaprezentuje 7 dzieł. Każde z nich jest efektem pracy zespołowej.

Wernisaż wystawy we wtorek do 21.06. o 17.
Wystawa czynna od 21.06. do 23.06. w godzinach od 12 do 18

Sztuka wyrasta z doświadczenia codzienności, przenosząc je w nowy wymiar symboliczny. Źródłem inspiracji stają się codzienne obiekty, wydarzenia, refleksje i odczucia. Z faktów, które otaczają artystę, powstaje nowa przestrzeń – estetyczna. Jej głębia sięga poza opis możliwy do wyrażenia. Swoisty język przedstawienia artystycznego wymyka się tłumaczeniu.
Dzieło artystyczne można więc postrzegać jako przetworzenie faktu codzienności. Zetknięcie młodzieży ze sztuką oparte zostało tu na przetworzeniu codziennego doświadczenia w próbę zmierzenia się z refleksją artystyczną.
Artefakty są zderzeniem sztuki (ars) z prawdą codziennego doświadczenia (factus). Ich efekt to właśnie „ARTEFAKTY” – „dzieła”, które mówiąc o codziennym doświadczeniu sztuki, próbują przekroczyć oczywistość i wkroczyć w estetyczną przestrzeń symboliczną.
Wstęp wolny.

Więcej informacji: www.facebook.com/stowarzyszenieaqueduct
Koordynator projektu: Łukasz Malinowski
Realizacja: Krystyna Bielecka, Paweł Ciesielski, Łukasz Malinowski, Katarzyna Michalik, Joanna Potkowska, Paulina Skorupińska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *